Три идеи за бюджетни геймърски слушалки
Геймърският звук не е задължително да струва безбожно голяма сума пари. Ако сте вложили значителна част от финансите си в закупуване на нова конфигурация, опитвайки се да постигнете максимално добра производителност с избора на процесор и видеокарта, много вероятно е да не са ви останали много пари за периферия. Днес обаче ще ви представя три вида геймърски слушалки, които са на достъпни цени.
Започваме с най-евтините това са Red Dragon Garuda H101. Те струват само 18 лв. Другото ми предложение са Natec Genesis H44 идващи на цена от 39 лв. и накрая Bloody G500, които са най-скъпите 69 лв.
Нека започнем прегледа на тези три модела с бърз ънбоксинг и разглеждане на тeхните външен вид и функции.
Red Dragon Garuda H101 идва в непретенциозна картонена кутия.
Все пак те са на стойност само 18лв. и за да се постигне толкова оптимизирана цена, производителиtе са икономисали от скъпи опаковки. Аз лично нямам нищо против, тъй като за мен е важно съдържанието. Първото нещо което ни прави впечатление е, че дизайнът на самите слушалки е доста приятен, издържани са в черно и червено, както впрочем и останалите модели, които ще разгледаме днес.
Имат доста меки кожени наушници и в горната част също имат мека кожа. Garuda H101 се свързват със стандартни 3,5мм жакове за слушалки и микрофон, така че лесно може да ги свържете към компютъра си без нуждата от инсталиране на драйвери и други подобни. На самия кабел имате удобно дистанционно, което ви позволява да контролирате нивото на звука.
Продължаваме нататък с Natec Genesis H44 Gaming Headset. Те вече са поставени в значително по-луксозна опаковка.
Прави ни впечатление, че размерите на самите слушалки са по-голeми в сравнение с Garuda H101, иначе също имаме меки кожени наушници и микрофон, който се сваля по същия начин.
Кабелът е с платнена обшивка, което е предпоставка за по-добра издръжливост. Тук дистанционното е значително по-голямо и удобно за хващане, като имаме бутон за намаляване и увеличаване на звука и бутон за мютване на микрофона, което може да е много полезно.
Методът на свързване и тук е чрез два стандартни 3,5мм жакове за слушалките и микрофона.
И накрая време е да разопаковаме най-скъпия ни хедсет този на Bloody G500. Тук веднага ни правят впечатление някои необичайни неща. На първо място формата на слушалките, която е триъгълна.
Наушниците имат допълнителна възможност да се въртят леко на страни, ето така. Това придава допълнителна ергономия и удобство. Интересен е и начинът по който микрофона се вади и прибира, това сме го срещали при някои от по-скъпите модели слушалки. Моделът на Bloody се отличава от останалите два и по възможностите си за свързване. Той разполага с един 4 пинов 3,5мм жак, това е типът жак, който се използва за свързване със смартфон или таблет. Той обединява в едно слушалките и микрофона, и също дава възможност за контрол над устройството. Така с единствения бутон на контролера можете да отговаряте на обаждания, докато слушалките са свързани със смартфона ви. Разбира се това са преди всичко геймърски слушалки, така че те идват със сплитър, който след като се свърже, разделя кабела на две вече може да свърже слушалките към компютъра си по стандартния начин с два жака за микрофон и за слушалки.
И така след като се запознахме с външните характеристики и функциите на слушалките е време за най-важното да разберем как те звучат. Направих множество тестове, като слушах както музика така и различни звукови ефекти, така че да добия пълна представа за възможностите им. След приключване на тестовете останах с добри впечатления и от трите модела. Наистина е радващо, че за толкова нисък бюджет всъщност можете да се наслаждавате на доста добър звук и няма да сте ощетени в това отношение. Ако трябва да избера свой фаворит, това са слушалките на Bloody. Дори бих казал, че звукът, който те вадеха ми хареса повече отколкото на собствените ми слушалки Roccat, които са на стойност около 140-150лв.
И накрая реших да тествам и качеството на микрофоните. Използвах програмата за стрийм OBS, за да запиша кратък тест с всеки един от моделите. В обобщение мога да кажа, че тук най-ми хареса микрофона на Natec Genesis H44, но отново и трите микрофона се справиха достатъчно добре, за да могат да изпълняват функцията си да се чувате достатъчно добре с вашите съотборници по време на игра.
Това бяха моите три идеи за бюджетни геймърски слушалки. След подробен преглед и тест мога да кажа, че няма да сбъркате ако изберете, който и да е от трите модела. Надявам се че съм ви помогнал в избора. Очаквайте скоро още статии, в които ще споделям опита си с тестване на различни устройства и хардуер.