Ревю Counter-Strike: Global Offensive
Ревю Counter-Strike: Global Offensive

Ревю Counter-Strike: Global Offensive

Jul 20, 2017 Home , Софтуер

Counter-Strike е мултиплейър игра от първо лице, която е разработена от Hidden Path Entertainment и Valve Corporation. Има няколко версии на Counter-Strike - Counter-Strike, Counter-Strike: Condition Zero, Counter-Strike: Source и Counter-Strike: Global Offensive.

Най-новата версия - Global Offensive излиза през август месец на 2012 година и до момента постоянно има нови update–и. В момeнта разполага с шест различни режима на игра. Те се състоят от Weapons Course, Casual, Deathmatch, Arms Race, Demolition и Competitive. Всички тези опции имат опции онлайн или офлайн, с изключение на Weapons Course, който е само офлайн.

Weapons Course е офлайн практически режим, създаден, за да помогне на новите играчи да научат как да използват основните елементи, като гранати и пистолети.

Режимите Casual и Deathmatch  са състезателни режими, но по-скоро за забавление на не особено абмициозни играчи. С тях всъщност се започва запознаването и усъвършенстването на способностите на играчите.

 

 

Casual е игра в 15 рунда, целяща запознаване със самата игра Counter-Strike.

При Deathmatch идеята е подобряване на рефлексите на играчите, които имат 10 мин. за тренировка в различни обстановки - карти (maps).

Наличния в предишните версии режим "Gun Game" сега е заместен от режимът Arms Race. В него участват играчи, които надграждат оръжията си, като убиват врагове. Играчите започват с малко оръжие (напр. P90-малък автомат) и чрез натрупване на жертви минават в следващи нива и получават по-висок клас оръжие. Най-високото ниво в режима е златен нож (Golden Knife).

Друг Режим е Demolition. При него играчите са в състояние да залагат и/или обезвреждат  бомба. Разликата с Arms Race е, че се започва с висок клас оръжие, а на финала играчът използва само гранати.

 

CS:GO

 

Competitive режимът е този, в който играчите играят в мач 5 vs 5 (5 срещу 5), който отнема около 45 минути и им дава възможност да се изкачват в по-горни дивизии, където играят с играчи на по-високо ниво, а някои дори стигат и до професионално ново. Competitive режимът е познат и с названието Matchmaking. Той се поддържа за всички онлайн режими на игра чрез софтуера Steam и работи с Valve Anti-Cheat за предотвратяване на хакери в играта или участие на некоректни,  висококвалифицирани играчи, играещи на по-ниски нива - практика, известна като "smurfing".

 

CS:GO турнири CS:go Major турнир

 

В Counter-Strike има турнири за начинаещи, напреднали и професионалисти, организирани от трети страни (организации, свързани с електронните спортове), и турнири, организирани от Valve или спонсорирани от тях, наричани "Major”. Major-ите имат по-големи наградни фондове, които са популяризирани от общността на
Counter-Strike: Global Offensive. При тях, чрез покупки на предмети (items – стикери, капсули, сандъци и др.) по време на турнирите се спонсорират отборите – участници в състезанието, а купувачите могат да спечелят значки в играта – бронзова, сребърна или златна при познаване на най-много крайни резултати.

Първоначално, през 2013г., когато е и първият турнир, наградите на Major-ите са до $ 250 000. Интересът е толкова голям, че  наградите за Major-ите се увеличиха през 2016 и 2017 година до $ 1 000 000.

В момента Counter-Strike е сред трите най-популярни компютърни игри даваща възможност за участие както на начинаещи, така и на вископлатени професионални играчи.