Дойде време да направя първата си конфигурация с процесор от новото 7-мо поколение на Intel - Kaby Lake!
Както знаете новото поколение процесори на AMD - RyZen също чука на вратата, но с тях ще се занимаем някой друг път. Сега, ще разгледаме вариантите за бюджетно РС базирано на най-новия процесор на Intel - Pentium G4560.
Това е най-евтиното, което мога да препоръчам като процесор за игри, определено не ви съветвам да падате под това и слагате Celeron. Точно преди една година направих бюджетно РС с тогавашния Petnium G4400, сега е време за новото поколение. Новото при G4560 в сравнение с G4400 е, че тук имаме хипертрейдинг, т.е. Двудядрен процесор с две физически и четири логически ядра.
Конфигурацията, която ще сглобим днес е с бюджет малко под 900лв, към настоящия момент е 874лв, в магазина на моите партньори от Йон Компютърс. Имайте предвид, че курсът на щатския долар се е повишил значително в сравнение с миналата година, когато направихме бюджетното РС за 800лв., така че това се отразява в цената.
И така когато става дума за бюджетен гейминг това, което винаги препоръчвам на толкова много от вас, които ми пишат всеки ден, са тези две видеокарти. По-евтиният вариант е на Radeon RX 460 4GB и малко по-скъпия на Nvidia GTX 1050Ti също 4 GB.
В днешния билд ще използваме RX 460, защото гоним максимално нисък бюджет, но в следващите няколко статии ще направя последователни подробни тестове, на различни игри с тази конфигурация във вариантите с тези две видеокарти, както и без никаква видеокарта само с вградената в процесора Intel HD Graphics 610. Така че много интересна и полезна информация може да очаквате скоро.
И така преминаваме към сглобяването на нашата конфигурация. Както вече казах за днес сме подбрали процесора Intel Pentium G4560 и видеокартата RX 460 4GB в изпълнение на Gigabyte.
За дъно ще използваме Gigabyte H110M-DS2 и тук е време за:
Ползезен съвет от Андро!
Полезният съвет за тази седмица е свързан с избора на дъно, когато става дума за седмото поколение процесори на Intel, а именно Kaby Lake. Както знаете те са със сокет 1151, също като предишното поколение Skylake и би трябвало да стават за същите дъна, които стават и за Skylaке. Има обаче една уловка и тя е че дъната предназначени за skylake процесори, т.е. тези които не са с чипсет 250 и 270, а са 110, 150 и 170 трябва да бъдат предварително флашнати, за да може да разпознаят седмото поколение процесори. Или с други думи, трябва първо да бъдат подкарани с в конфигурация с процесор Skylake, за да може да се ъпдейтне BIOS-а им и чак след това стават съвместими с новото поколение Kaby Lake. В случая тази работа предварително е с вършена от моите партньори от Йон Компютърс, както и за всяка една конфигурация, която те предлагат, но ако сами си правите конфигурация трябва да изискате от фирмата, от която ще купувате дъното да извърши това преди да ви го продаде, иначе просто не го купувайте.
Поставяме нашия процесор kabylake и охлаждането, което в случая е стандартното боксово охлаждане.
Оперативната памет този път е една плочка 8GB DDR4 2133Mhz на Crucial.
Знам, че сега много от вас ще възразят, ама не е ли по-добре рамта да е на две плочки, за да се ползва дуъл ченъла? Да по принцип е по-добре, но в случая имаме само два слота за РАМ и аз предпочитам да се остави място за втора плочка от 8 Gb.
След като процесора и рамта са инсталирани е време да покажа и кутията, която съм подбрал, тя е на марката Segotep, моделът е Halo. И друг път съм сглобявал машини с тази марка кутии и трябва да кажа, че за цената си от 50 лв. предлага много добро качество, както като дизайн така и като възможности за охлаждане и кабел мениджмънт.
Захранването което ще използваме е 530W на DeepCool. То е напълно достатъчно, и двете видеокарти, които ще тестваме с тази машина се захранват изцяло от дъното, така че консумацията на енергия е доста ниска. Виждате монтирам захранването в специалното отделение долу.
Поставяме пластинката на дъното и виждате как предварително съм си изкарал през дупката захранването за процесора. Ако забравя да го пракарам после няма да може да мине от там след като монтирам дъното.
Слагам самото дъно и сега може да си дадете сметка, че размерите му са доста малки. Завинтвам винтчетата и сме готови с монтажа на дъното.
Сега вече лесно поставям захранването на процесора и основното захранване на дъното.
Време е да направим ънбоксинг на нашата видеокарта RX 460 в изпълнение на Gigabyte.
Инсталацията на самата карта е изключително проста, както казах не се налага даже включване на допълнително захранване.
Харддискът, който ще използваме днес е 1ТВ на Seagate Barracuda, Той също се поставя в специалното чехмедже намиращо се в долната част на кутията.
Кутията идва с два предни вентилатора и сега ще ги свържем директно към захранването.
Очаквайте в следващите дни статии, в който ще тествам много сериозно тази машина на някои от най-популярните игри, така че да добиете реална представа какви всъщност са възможностите ѝ. По нататък пък ще сменя картата RX 460 с тази на Nvidia - GTX 1050Ti и отново ще проведа същите тестове, за да разберем има ли съществена разлика между двете.