Ревю на геймърска конфигурация с видеокартата GTX 1050Ti и процесор i5 6500 - част 2
Ревю на геймърска конфигурация с видеокартата GTX 1050Ti и процесор i5 6500 - част 2

Ревю на геймърска конфигурация с видеокартата GTX 1050Ti и процесор i5 6500 - част 2

Jan 05, 2017 Home , Андро влог

Автор: AndroVlog

Сега е време да видим как точно ще се представи в игрите.

 

Започваме с Overwatch. При абсолютно максимални настройки постигнахме горе долу същите резултати, както и в предишния тест с i3. 60-70 понякога достигащи до 80 fps, но средно се движеха между 60 и 70. При запис на геймплей, както се вижда кадрите в секунда се държат по-скоро около 60. Истинската разлика се усети в качеството на самото видео, което е по-гладко и не толкова насечено, колкото в предишния тест.

 

Overwatch тест при i3 и видео карта 1050Ti

 

Преминаваме към следващият ни тест Call of Duty: Infinite Warfare. Тук се забеляза по-значително подобрение. Този път започнах от самото начало на максимални настройки с включен Anti-Aliasing и получих доста добрия резултат между 65 и 80 fps. При запис кадрите в секунда не спаднаха значително като в повечето случай се държаха между 60 и 75, понякога отново достигащи до 80. За сравнение в тестът с i3 на същата настройка играта се играеше със средно 10-15 кадъра в секунда по-малко.

 

Call of Duty: Infinite Warfare тест с процесор i3 и видео карта 1050 Ti

 

Първата от по-тежките игри Battlefield 1, както знаете в предишният тест с i3 имахме резултат от между 45-55 до 60 fps. Този път, отново при всички настройки на Ultra, имаме сходен резултат между 45-50 и максимум 60fps, в зависимост от това какво точно се случва на екрана. При запис на геймплей, както виждате кадрите по-скоро се движат в диапазона 45-50, точно както и в предишния тест. Тъй че при Battlefield 1 почти никаква разлика.

 

Battlefield 1 тест с процесор i3 и видео карта 1050ti

 

Следва The Witcher3: Wild Hunt. Една от най-тежките игри. Помните в предишния тест при всички настройки на максимум получихме резултат около 24 fps. Аналогичен резултат получихме и този път, може би от време на време кадрите в секунда скачаха малко повече, но през цялото време стояха под 30, което е минимумът за нормална игра. Очевидно процесорът не ни помогна особено много и аз се видяха принуден да намаля настройките от Ultra на Hight, където вече получих средни резултати от около 35 до 42 кадъра в секунда. Отново резултат, практически идентичен  с този при тестът с процесора i3.

 

 

Накрая както винаги, оставяме Rise of the Tomb Raider. Точно както и в предишният тест първо пробвах играта с настройки на Very High с изключен Anti Aliasing и получих същият резултат от 25-30 кадъра в секунда. След като намалих настройките от Very High на High, вече имахме по-задоволителният резултат от  35-42 fps.

 

Rise of the Tomb Raider тест с процесор i3 и видео карта 1050 ti

 

И така, заключението - особено при по-тежките игри имаме практически равен резултат между двете конфигурации, тази с i3, която тествахме миналия път и сегашната с i5. Може би тези игри зависят повече от видеокартата. При последните две The Witcher 3 и Rise of the tomb Raider, както и миналия път нямаше спад в fps-a при запис на геймплей. Най-съществена беше разликата при Call of Duty: Infinite Warfere в полза на настоящата конфигурация.

 

И така ако трябва да отговорим на най-съществения въпрос, който възникна след предишното видео, дали i3 спъва или както е модерно да се казва, ботълнеква видеокартата GTX 1050 Ti, отговорът в повечето случай е “Не”. Няма да получите значителна разлика, а в много от игрите никаква разлика, ако замените процесора с i5.

 

Истинската разлика идва при заснемането на геймплей. С i5 можете да записвате много по-качествено видео без толкова насичания и дефекти. Не случайно стриймърските РС-та се правят даже с i7, тъй като там това е важното.