Ревю за ховърборд/ hoverboard
Ревю за ховърборд/ hoverboard

Ревю за ховърборд/ hoverboard

Dec 01, 2016 Home , Андро влог

   Автор: AndroVlog

   Ховърбордовете стават все по-популярни сред деца и възрастни у нас, но откъде идват и защо се наричат така?

   Понятието ховърборд дължи популярността си на филмът Back to the future 2 от далечната 1989г.

Back to the future 2

 

   От тогава насам, идеята за скейтборд, който лети над земята пленява въобръжението на хората. Това, което в днешно време наричаме “ховърборд” обаче не лети, а все пак използва колела. Технически правилното название е “Самобалансиращ се електрически скутер”, но ние все пак ще си го наричаме “Ховърборд”, защото е по-яко. Първообразът на тези транспортни средства е Segway, който предизвика революция с появата си.

 

Segway

 

 

   Както е видно, Segway също е самобалансираща се двуколка, но е доста по-голяма и има предни ръкохватки. В един момент някой просто е решил да премахне дръжките и да смали колелата, давайки началото на това, което днес наричаме “Ховърборд”.

 

   В тази статия ще споделя мнението си за продуктът, който тествах - ховърбордът предлаган от Йон Компютърс, както и цялостното изживяване от карането на подобно устройство.  
 

Самобалансиращ се електрически скутер ховърборд


 

   Нека започнем с бърз ънбоксинг. На кутията пише Smart Balance wheel. Вътре виждаме сак, който служи, за да пренасяме нашия ховърборд, зарядното, с което да зареждаме батерията, книжка с упътване на български език и ключ подобен на тези за автомобил. Най-отдолу се намира и самият ховърборд. Избрах си червения модел, който според мен изглежда най-яко. Отпред и върху калниците имате LED светлини, които мигат, когатo устройството се движи. Отгоре имаме два инидикатора, единият показва, дали батерията е заредена, а другият, кога колелата са приведени в движение. Отзад виждаме копчето за включване и изключване и буксата за зарядното. Колелата са с алуминиеви джанти и каучукова гума с грайфери, която обаче не се надува. Степенките също са с каучуково покритие. Задвижването идва от два електромотора по 250W, давайки Ви обща мощност от 500 W. Батерията е с капацитет 4,4 ah. 

 

Окомплектация на Hoverboard в Йон компютърс

 

 

   С помощта на дистанционното управление можете да включвате и изключвате скутера, а също да го карате да издава звуци.  

 

   Карането на ховърборда е доста лесно...след като свикнете. Първоначално обаче, качването на тези две колела, които сами тръгват, на където си поискат,  изисква солидна доза смелост. Налага Ви се да влезете в противоречие с инстинкта си за самосъхранение и с цялото Ви познание за законите на физиката. След като спрете да се страхувате за живота си и успеете да се закрепите на ховърборда, което оказва се не е чак толкова трудно, почвате неуверено да се придвижвате в различни посоки, като задължително повърхността трябва да е напълно гладка. И най-малката неравност може да ви хвърли в паника, което да доведе до загуба на равновесие. Както казах, карането на ховърборда всъщност е много лесно. Необходимо е да прекарате на него 20-30 минути, за да преодолеете психологическата бариера и да свикнете да пазите равновесие. Тогава буквално започвате да “летите” с него, да правите различни фигури и дори преодоляването на различни леки неравности по настилката спира да е проблем.

 

AndroVlog на hoverboard

 

 

   Максималната безопасна скорост е 10 Км/ч, като когато я наближите, скутерът започва изпраща звуков сигнал. Използвах камерата Garming VIRB Ultra 30, на която направих ревю миналия път, за да засека скоростта, с която се движа. Оказа се, че при достигане на скорост от 8-9Km/h, което повярвайте ми се усеща доста бързо, ховърборда започва да пиука.

 

   Животът на батерията зависи от теглото на водача, както и от скоростта, с която се движите, но средно тя издържа 20-25км пробег. Когато започне да се изтощава, ховърбордът Ви предупреждава със звуков сигнал и червен индикатор на батерията. Времето за презареждане е около 2-3 часа.

   Освен ключа, който много прилича на такъв от автомобил, има още едно общо нещо между ховърборда и колата, а именно той има собствена музикална система. Можете да свържете телефона си с блутут и да пускате музика от него, докато карате.

   Нали знаете тези дразнещи хора, които се разхождат по улицата и по някаква неразбираема причина пускат музика от телефоните си, вместо да ползват слушалки. Е ховърбордът издига това на следващото ниво, като неговите колонки озвучават занчително по-силно.

   За разлика от автомобила и повечето други превозни средства обаче, ховърбордът може да бъде сложен в специалният сак, който идва с комплекта и така да го пренасяте по-лесно. Имайте предвид обаче, че тежи 10кг. така, че не планирайте да го носите на твърде големи разстояния, защото ще ви натежи.

 

Чанта за Hoverboard

 

 

   Като цяло карането на ховърборд се оказа изключително зарибяващо. Аз лично много се забавлявах по време на този тест. Когато му свикнете можете да го карате дори в тесни и затворени пространства.