Тест на видеокартата MSI Radeon RX 480 8 GB
Тест на видеокартата MSI Radeon RX 480 8 GB

Тест на видеокартата MSI Radeon RX 480 8 GB

Nov 24, 2016 Home , Андро влог

Автор: AndroVlog

Наскоро сглобихме геймърска конфигурация базирана на процесора на AMD FX X8 8370 и видеокартата MSI Radeon RX 480 с 16 GB оперативна памет. Ако не сте видели статията съветвам Ви да го направите. ( http://www.ioncomputers.bg/blog-article/40/sglobyavane-na-amd-konfiguratsia-s-videokarta-msi-radeon-rx-480-8-gb.html) В този материал ще Ви представя резултатите от подробния тест на същата тази конфигурация.

За да имаме максимално добра представа за това как конфигурацията се представя по време на игри използвах доста разнообразен набор от заглавия. В теста участваха: “Overwatch”, “Call of Duty: Infinite Warfare”, “Battlefield 1”, “The Witcher 3: Wild Hunt” и “Rise of the Tomb Raider”.

Йон компютър Game Edition с процесор AMD FX X8 8370 и видео карта RX480 Йон компютър Game Edition с процесор AMD FX X8 8370 и видео карта RX480
Йон компютър Game Edition с процесор AMD FX X8 8370 и видео карта RX480 Йон компютър Game Edition с процесор AMD FX X8 8370 и видео карта RX480

Всички игри бяха тествани на резолюция 1920х1080 и на максимални настройки на графиката. За настройки най-вече свързани с Anti-Aliasing, които не са на максимум ще споменаваме отделно.

И така започваме с играта Overwatch. При нея както се очакваше нивото на FPS беше много високо, между 120 и 80, като средно се държеше около 100. Играта вървеше изключително гладко без никакви насичания и смущения в геймплея. От температурната графика показана на скрийншота, виждаме, че градусите са се държали около и малко над 65°С.

Андро тества видео карта RX 480 с играта Overwatch
 

Продължаваме нататък с най-новият член на семейството на Call of Duty поредицата, а именно Infinite Warfare. Една игра, която излезе на 4-ти Ноември и идва с много по-красива и изискваща от към хардуер графика. Нивото на FPS беше също много високо около 80-90, но се усещаше спорадично накъсване и „изяждане“ на кадри, което пречеше на равномерната и „гладка“ игра. Проблемът, донякъде се подобри при изключване на опцията за Anti-Aliasing, но въпреки това накъсването не изчезна напълно. Този ефект напълно изчезна прив ключване на опцията за вертикално синхронизиране, прикоето FPS-a замръзна на 60, а движението вече беше гладко и не смущавано от накъсвания. Температурите достигнати по време на играта се държаха в рамките на 65-70°С, графиката е почти идентична с тази по време на Overwatch.

 

Андро тества видео карта RX 480 с играта Call of Duty Infinite Warfare
 

Следващата игра, която опитахме – Battlefield 1 е известна с убийствената си графика и високи системни изисквания. Още с пускането на играта на максимални настройки, дъхът ми спря от детайлността и красотата на картината. FPS-ът значително варираше, като в по-спокойните моменти се държеше на около 70, докато при повече специални ефекти падаше до 50. Въпреки това обаче за разлика от Infinite Warfare, тук нямахме никакви накъсвания или смущения. Играта вървеше изключително гладко дори при по-ниските стойности на FPS. Температурата тук на места прескочи 70°С, но като цяло стоеше стабилно на тази стойност.

 

Андро тества видео карта RX 480 с играта Battlefield 1
 

Може би най-красивата игра това е The Witcher 3. Целият този графичен разкош, обаче идва на своята цена. При всички настройки включени на максимум играта вървеше с неповече от 41 FPS, като понякога падаше на около 30. Въпреки това обаче и тук движението се осъществяваше изключително гладко, без насичания. Като се има предвид, че това е сингълплейър, а не състезателна игра, нивото на FPS e напълно приемливо.  Ако все пак обаче искате да я играете с минимум 60 FPS можете да изключите или намалите част от графичните настройки. Температурата тук се държеше малко над 65°С.

 

Андро тества видео карта RX 480 с играта The Witcher 3
 

И накрая остава може би най-изискващата откъм хардуер игра – Rise of the Tomb Raider. При всички настройки на максимум и Anti-Aliasing на SSAA x2 (максимума е SSAA x4), играта се движеше със средно 30 FPS, като в някои моменти се качваше до 35, но в други падаше до под 30 FPS. Въпреки ниските стойности играта се усещаше нормално и вървеше гладко и без смущения. Разбира се много по-добре започна да се усеща при изключване на настройката за Anti-Aliasing,когато нивото на FPS скочи до максимум 40 и не спадаше под 30. Температурата тук се държеше на 65°С и малко по-ниска.

 

Андро тества видео карта RX 480 с играта Rise of the Tomb Raider

 

В заключение мога да кажа, че конфигурацията ни се справи доста добре на едни от най-тежките игри при резолюция 1920 x 1080 и всички екстри включени на максимум. Въпреки всичко обаче бих препоръчал да се направят някои настройки, като част от екстрите леко се намалят с цел постигане на по-стабилен FPS. Картата RX 480 8 GB,също така даде доста сходни и на моменти може би малко по-високи резултати в сравнение с GTX 1060 6GB, чиито тест може да видите в една от предишните ни статии. (http://www.ioncomputers.bg/blog-article/38/test-na-video-kartata-gtx-1060-6gb.html)