Компютърна конфигурация с новата видео карта на Nvidia GTX 1060 6GB
Автор: AndroVlog
В тази статия решихме да се спрем на билд посветена на една от най-популярните карти на Nvidia от най-новото десето поколение, а именно GTX 1060. Вече направихме билд и тест на конфигурация с 3GB версия на тази карта в изпълнение на Palit така, че този път ще използваме пълната 6GB версия на Gigabyte. Цената на тази графична карта е около 660 лв., като във версии на различни производители цената може да варира.
След като вече тествахме 3 GB версия и тя се справи доста впечатляващо, можем да очакваме още по-сериозни графични постижения от тази карта. Това обаче ще се види при теста, а сега да продължим с билда на нашата конфигурация.
Без изненади за процесор се спряхме на Intel Core i5 6500 3.2GHz. Този процесор от най-новото поколение Skylake с 14 nm архитектура е всичко, което ни трябва, за да подкараме най-новите игри с наличната видеокарта и дори ще имаме достатъчно ресурс, ако се занимаваме със създаване на видео-съдържание и стрийминг.
По-интересно е дъното, което избрахме. Това е професионална геймърска дънна платка на Gigabyte от G1 сериите. Става дума разбира се за Z170 – Gaming K3. Освен с поразителен външен вид и червена подсветка, тук разполагаме с качествени кондензатори на вградената аудио-карта, Killer 3 Ethernet порт специално предназначен за състезателен гейминг, който притежава буфер за елиминиране на лага. Имаме два PCI 3 порта, които могат да се използват за свързване на две видеокарти в AMD Crossfire или Nvidia SLI режим. Дъното ни също така е пряко свързано с избора на оперативна памет.
Нашата конфигурация е подсигурена с 16GB DDR4 RAM на Kingston в специалната геймърска версия Hyper X Fury. Двете 8GB платки могат да работят на честота от 2666 MHz и са снабдени с допълнително пасивно охлаждане. И тук идва ролята на описаната по-горе дънна платка. Повечето дъна поддържат до 2133 MHz, което означава, че не бихме могли да използваме пълния потенциал на своята оперативна памет. Единствено дъната от по-висок клас поддържат честоти от 2666 MHz и по-високи.
Захранването, което избрахме е на DeepCool с мощност от 580W, което е напълно достатъчно.
Използвахме също стандартен 1 TB харддиск на Seagate. Като възможен по-нататъшен ъпгрейт бих препоръчал SSD.
Накрая кутията е на Raidmax. Едно бюджетно решение с добър външен вид. Кутията идва с един 120 мм заден вентилатор и възможност за добавяне на два предни със същия размер.
Като цяло тази конфигурация е едно много добро решение за всички, които са фокусирани върху пърформанса и качествения гейминг.