Acer KG271 ревю
Acer KG271 ревю

Acer KG271 ревю

Feb 17, 2020 Home , Андро влог

Здравейте, хора,

повечето от вас, които следите блога, предполагам също като мен обичате хардуера. Често пъти обсъждаме неща като видео карти, процесори, ботълнек, кадри за секунда. Сглобяваме машини и ги тестваме. Но нещо също толкова важно и често пъти пренебрегвано е мониторът, на който играем или работим. Именно на това ще се спра днес, подбрал съм за вас един монитор, който съчетава в себе си всичките най-важни характеристики за постигане на оптимални резултати в гейминга.

 

И така представям на вашето внимание геймърския монитор Acer KG271.

 

 

 

 

 

Кои са ключовите характеристики, които ме накараха да избера и да направя ревю точно на този монитор? Първата причина е че дисплея е 144Hz, което го прави подходящ за всички хора, желаещи да играят е-спорт заглавия от рода на CS:GO, Fortnite и други любими заглавия. Времето за реакция на матрицата му е 1ms, което върви ръка за ръка с нуждата от висока честота на опресняването. Размерът, който избрах този път е малко по-големият 27’’. Не смятам, че този размер е твърде голям, но е хубаво да се гледа от поне метър и половина разстояние, тоест ако сте от хората, които се отпускат назад в стола, докато цъкат, този размер ще е подходящ за вас. Обратно, ако сте от тези геймъри, които се напрягат напред и гледат монитора от две педи разстояние, тогава бих ви насочил към по-малкия размер на монитора това е KG 241, който е 24 инчов. Що се отнася до мониторите размерът всъщност е от значение, защото ако гледате 27 инчов монитор твърде отблизо, собственият ви ъгъл на виждане не е достатъчно голям и реално не може да го обхванете изцяло с поглед, което ви кара да се напрягате. За това поначало е хубаво да гледате монитора малко по-отдалече или ако не можете, то вземете си 24 инчов като размер.  Всичко, което ще кажа в това ревю се отнася практически и за по-малкия модел с изключение разбира се на размера и цената.


 

И като стана дума за цена, тези два модела на Acer изпъкват именно с изключително достъпната цена, за характеристиките, които предлагат. Ако погледнем за момент каталога с мониторите в сайта на партньорите ми от Йон Компютърс и във филтъра въведем размер 27 инча, 144hz и 1ms виждаме, че KG271 излиза на първо място с цена от около 500лв. Всички останали са доста по-скъпи.
 

И така, след като разгледахме основните характеристики на хартия, нека видим какви бяха впечатленията ми от монитора, като продукт, след като го разопаковах и можах да го тествам. 

 

Ето така изглежда панела преди да бъде сглобена стойката. 

 

 

 

 

 

Това е ТN панел, характеризира се с бързина, но прецизното изобразяване на цветовете не е неговата сила. Ето защо това е панел подходящ за гейминг и мултимедия, а не за графичен дизайн, фотография или видео-обработка, където се търсят съвсем различни характеристики. 

 

Тук можем да видим цялото съдържание на кутията освен панела.

 

 

 

 

 

Имаме захранващ кабел с английски стандарт, захранващ кабел с европейски стандарт, DVI-D кабел за свързване, Display Port кабел за свързване, липсва HDMI кабел, което леко ме изненада. Имаме книжка с упътване и двата елемента на стойката. Самата поставка, която виждате има интересна форма и цвят, който продава по-добра и агресивна визия на монитора и самото рамо, което свързва монитора с поставката. 

 

На гърба на панела виждаме, че има четири резби, които съставляват специален маунт Vesa, който би позволил стенен монтаж на монитора или прикрепянето му към допълнително инсталирани ръце и стойки.

 

 

 

 

 

 

В долната част се намира стандартният маунт, за свързване с идващата в комплекта стойка. 

 

Отдолу можем да видим всичките букси и портове на монитора. Започвайки от ляво на дясно първо виждаме буксата за захранващия кабел. 

 

 

 

 

 

Харесва ми, че монитора е с вградено в корпуса захранване, което няма да се мотае наоколо и допълнително да затруднява кабел мениджмънта, както е при много други модели. Нужен ни е само обикновен захранващ кабел. До захранването се намират входяща и изходяща аудио букса за 3,5 милиметров жак.

 

От дясната страна имаме по един DVI-D, HDMI и Display портове. 

 

 

 

 

 

Аз лично бих предпочел монитора да има по два HDMI и Display портове, в случай че се наложи да бъде свързан едновременно към два източника. Това понякога се налага, например когато тествам РС-тата, които сглобявам в канала аз ги поставям до своето собствено РС и ги свързвам към монитора ми, който има повече от един HDMI портове. Така не се налага да си разскачвам собствения компютър всеки път. 

 

Време е да сглобим стойката и да тестваме монитора. Взимам характерното за много от моделите на Acer рамо и го поставям в специфичното място, докато щракне.

 

 

 

 

След това е време да монтирам поставката. Тя има трапецовидно гнездо така, че няма как да се постави на обратно. След като рамото успешно влезе в гнездото се прикрепя допълнително с едно винтче.

 

 

 

 

 

То е от типа затягащи се с помощта на монета и аз използвам левче за тази цел. 

Ето, вече нашият монитор седи изправен в цялата си хубост.

 

 

 

 

Споменах ли вече, че поставката с нейният оранжев цвят и остри триъгълни черти много ми харесва. Вярно е, че тя не позволява никакво завъртане или коригиране на височината.

 

 

 

 

 

Единственото движение, което поставката може да върши е накланяне от -5° до +15°. 


 

От дясно имаме шест бутона за настройки, на които ще се спрем след малко. 

 

 

 

 

Още от първото пускане съм впечатлен от картината на монитора. Тя е ярка и с наситени цветове. Кефи ме колко тънка е външната рамка на монитора.

 

 

 

 

Това придава наистина много модерен вид. Ъгълът на виждане от страни на монитора е 170° по хоризонтала и 160° по вертикала.

 

 

 

 

 

Това означава, че ако примерно се съберете с приятели да гледате филм на този монитор или го ползвате, за да играете заедно някоя игра с джойстици, например Street fighter, няма да изпитате някакъв дискомфорт от факта, че няма да гледате директно монитора, а ще сте малко под ъгъл. 


 

Мониторът има и собствено озвучаване, макар че то  по-скоро влиза в категорията, колкото да не е без хич.  Става дума за два говорителя по два вата, което за аудио маниаците е крайно незадоволително. Наистина, говорителя на телефона ми ако пусна музика от него ще е по-шумен. Но все пак, това е една функция, която не е лошо да я има в някоя ситуация може да се окаже спасяващо. 


 

Но разбира се най-важното и преди всичко, това е геймърски 144 херцов монитор предназначен за хора търсещи максимално добро представяне в игрите. И това беше основното, за което гледах тествайки монитора. Цъках CS:GO и като човек, който все още ползва 60 херцов монитор мога да потвърдя, че разликата е доста съществена. 

 

 

 

 

 

Бързият дисплей подобрява собственото ви време за реакция и ви позволява да вземете конкурентно предимство в тези напрегнати ситуации, в които победата или загубата са въпрос на милисекунда. 

 

Заключението ми е че Acer KG271, както и по-малкия му вариант KG241, е един отличен избор за тези от вас, които търсят бърз 144 херцов монитор на ниска цена. Той покрива всички ключови критерии за целта и също предоставя отлично потребителско изживяване за нормалните функции на един монитор.


ТN матрицата го прави не подходящ за професионални приложения в областта на дизайна и цветовото коригиране, а ниската цена изисква някои жертви, като например стойка с възможност за повече настройки или повече портове за свързване.

Като цяло обаче съм доволен от монитора и за цената, на която идва нямам наистина  никакво съществено възражение към него. 



А пък вие не забравяйте да посещавате редовно блогът на Йон Компютърс, където можете да се информирате за най-актуалните продукти в областта на гейминга и хардуера.