Ревю на камери PoPcam
Ревю на камери PoPcam

Ревю на камери PoPcam

May 31, 2016 Home , Хардуер

Автор: AndroVlog

В ерата на видеосподелянето, екшън камерите става все по-популярни. Те ви дават свободата да снимате при всякакви условия, дори когато практикувате екстремни спортове, можете да ги закрепите, така че ръцете Ви да са свободни, използват се дори под вода. Всички сме гледали десетки интересни клипове заснети при подобни условия. Стане ли дума за покупка на подобно устройство обаче въпросите са много и се отнасят най-вече за съотношението качество - цена.

 

В това ревю, ще се опитаме да хвърлим възможно най-безпристрастно светлина върху една серия от продукти, това са екшън камерите POPcam, идващи на относително поносима цена. Става дума за три отделни камери, на същата марка идващи на цени от 199лв, 329лв. и 449лв. В предстоящето ревю ние направихме подробно разглеждане на продуктите и тестване в реални условия. Ето какви са изводите ни:

 

Още при оглеждането на външния вид първото нещо, което ни прави впечатление, освен разликите в цвета, е това, че двете по-скъпи камери сребърната - Н3 и черната H8R имат преден цветен LED дисплей покзващ режимът на снимане. Също така те имат един страничен бутон за включване и изключване на wi-fi-я, докато бялата H9 има два бутона служещи за по-лесно навигиране в менюто.

 

Освен тези различия, трите камери са доста еднакви, имат USB и HDMI mini портове от едната страна и дисплей от задната страна, показващ в реално време, какво се снима с камерата.

POPcam camera H9
POPcam camera H3

Обективите снимат с ъгъл от 170 градуса, което дава огромно поле на виждане. И трите камери се водят 4К и имат няколко различни режима на снимане, които аз реших да тествам. За първия ми тест реших да снимам с колелото си, като и трите камери са поставени така, че да снимат едно и също нещо.

 

Първо започваме с най-тежкият режим 4К. Двете по-евтини камери, бялат H8 и сребърната H3 могат да снима едва с 25 кадъра в секунда в този режим. Черната H8R за сметка на това се предполага, че снима с 30 кадъра в секунда на този режим. При теста обаче останових, че при снимане с толкова висока резолюция кадрите изглеждат леко насечено.

 

Малко по-гладко нещата вървяха при 2К резолюцията. Ако обаче действително искате да получите хубави кадри, с фреймрейт подходящ за една екшън камера, тогава трябва да снимате на FULL HD 1080p с 60 кадъра в секунда. Именно на този режим снимах всичките си кадри при останалите тестове, защото ми се стори най-смислен. Камерите притежават и по-ниския режим на снимане с 30 fps за същата резолюция, който можете да го използвате в случайте, когато искате да пестите място на картата.

 

В следващият ми тест аз реших да снимам при променлива светлина, каквато се получава при едно огнено шоу. Тук с Любо правим своята бойна хореография с горящи мечове, докато съм разположил екшън камерите на различни ъгли. При снимане на Full HD с 60 кадъра в секунда се получиха доста добри кадри. Най-интересно може би беше когато монтирах камерата на каската си и снимах от първо лице.

Голямото предимство на РOР камерите е, че всеки един от трите модела идва с огромно количество аксесоари, включени в пакета. Дори най-евтиния модел H8, освен водоустойчивия кейс, има пълен комплект крепежни елементи даващи Ви възможност да закрепите камерата във всички условия. Нещо което е особено ценно и необичайно, всяка една от камерите идва с резервна батерия.

 

При черната H8R в комплекта влиза и дистанционно управление. То е съвсем просто и има два бутона за снимки и видео съответно.

И трите камери са оборудвани с wi-fi сигнал. Това дава възможност да свържете вашият смартфон или таблет чрез wi-fi с камерата. Тогава използвайки безплатното приложение Ez iCam можете да виждате в реално време през обектива на камерата, дори тя да се намира на десетки метри от вас и да я контролирате. Тази функция е много полезна, ако например решите да снимате с дрон.

 

Най-скъпият модел H8R притежава функцията за снимане в режим на VR. При него камерата снима в такъв формат, който може да бъде използван в приложения за виртуална реалност и кадрите да се наблюдават с помощта на кейсове за VR подобни на Homido.

 

В заключение, мога да кажа, че РOР камерите са едно добро решение, ако търсите спортна камера, на поносима цена, която да снима в HD. След по-внимателно разглеждане на кадрите установих, че черната камера H8R снима малко по-качествено от другите две. Все пак нейният сензор е произведен от Sony, което вероятно е и причината за по-доброто представяне.

 

Камерите идват с всички възможни принадлежности и допълнителна батерия, което ги прави особено удобни. Въпреки, че са маркирани като 4К, ако действително имате амбицията да снимате качествено 4К видео, тогава трябва да се насочите към продукт от по-висок ценови клас.

POPcam camera H8R