Тест на PC с Core i3-8100 и GTX 1050ti (PC-то на разумна цена)
Здравейте, хора,
миналата седмица ви представих новото РС на разумна цена, което включваше процесорът Intel Core i3 8100 и видеокартата Asus Cerberus GTX 1050Ti.
В днешното видео ще ви покажа резултатите от подробния тест на конфигурацията, така че да имате пълна представа за това, какво точно можете да очаквате от РС-то.
Започваме с традиционния тест на процесора със Cinebech.
Тук при мултикор пърформънс получих резултат от 593 точки. За сравнение процесора Core i5 7400, който е основната разлика между новото и старото РС на разумна цена изкара резултати от 555 точки. Подобна е и разликата при single core теста, където 8100 изкара 156 точки, докато 7400 - 148 точки.
Тъй че виждате новият i3 8100 наистина е по-добър.
Следващият бенчмарк е Unigine Superposition. Един много сериозен графичен тест. Проведох го два пъти първо при High настройки.
Там получихме 3727 точки. След това вдигнах настройките на Extreme, където вече получих 1284 точки.
През цялото време температурата на видеокартата се държеше стабилно на 66°С.
Преминаваме към теста с Кака Лара и играта Rise of the Tomb Raider. Общо взето за най-тежките заглавия по настояване на мнозина от вас хора реших да променя системата, по която ги тествам. Вече няма непременно да слагам всичко на абсолютния максимум, включително и anti-aliasing-а, защото никой няма да го играе по този начин и се получават нереалистино ниски резултати. Тъй че за днешния тест може да видите настройките използвал съм Very High присетът.
И така играта се движеше с около и малко над 40 кадъра за секунда. Средният резултат за целия тест беше 43 кадъра за секунда.
Продължаваме нататък с най-новия тест, който ползвам - бенчмаркът на играта Far Cry V.
Тук съм сложил настройките на Ultra Preset. Получих средно 45 кадъра за секунда, максимални кадри 53 и минимални 39. Доста е добре, че нямаме значителни спадове и минималните се държат стабилно над 30.
При GTA V нямаме присетове, но реших да тествам играта на максимални настройки обаче без Anti-aliasing.
Получиха се доста приятни резултати - виждате това са средните стойности на FPS за различните сцени. Те се държат около и малко над 60 кадъра за секунда.
Време е да видим как се представя нашата конфигурация на някои от любимите ни Е-спорт заглавия. И разбира се започваме с CS:GO. Тук също не съм ползвал присети, ами настройките са поставени на максимум.
Получихме очаквано много добри кадри за секунда средните бяха 178, минималните 62, а максималните цели 293 кадъра за секунда. Отново повтарям, това всичко е при максимални настройки.
Продължаваме с Overwatch. Тук използвах Епик присетът на графичните настройки. Overwatch вървеше много гладко и изглеждаше великолепно.
Получихме резултати от 68 среден FPS, при 55 минимален и 72 максимален FPS.
Горе-долу по подобен начин се държеше и играта Fortnite. Средните и минималните кадри бяха една идея по-ниски.
Имахме 61 средни, 45 минимални и 82 максимални кадри за секунда. Всичко това при абсолютно максимални настройки, както може да видите, всичко е набримчено на максимум.
И накрая е ред на една от най-тежките и не оптимизирани игри - Player Unknown’s Battlegrounds.
Тук, за да мога да играя играта нормално я сложих на Medium графични настройки. Движехме се с средно 66 FPS, при 92 максимални и 28 минимални кадри за секунда.
Ами хора, това беше подробния тест на РС-то с процесор Core i3 8100 и видеокартата Asus Cerberus GTX 1050ti. Продължавайте да следите блога на Йон Компютърс, където аз ще ви представям и тествам всякакви продукти в сферата на компютри за игри и гейминга.