Тестване на оптималното РС на разумна цена
Тестване на оптималното РС на разумна цена

Тестване на оптималното РС на разумна цена

Feb 14, 2018 Home , Андро влог

Здравейте хора, в тази статия ще разберем, колко добър е компютърът за игри на сравнително разума цена, който Ви показах как сглобявам в последната статия.

Започваме с интересният тест на процесора intel Core i5 7400. На бенчмаркът Cinebench получихме резултат от 555 точки за мултикор performance, и 147 при single Core Performance. За сравнение core i5 8400, който тествахме миналия път, изкара резултат от 977 точки при мултикор Performance e 172 при single Core. Нека не забравяме, че 8400 все пак е 6-ядрен процесор, докато нашият 7400 е само четириядрен.

Тъй като видеокартата 1050 Ti не е от вчера и сме я тествали доста пъти, макар и с други процесори, ще започна с игрите, на които до сега не съм я тествали.

Една от тях е Player  Unknown’s Battlegrounds. Това както знаем е игра с доста високи препоръчителни изисквания. Предишната конфигурация, която сглобих целеше да покрие именно тях. Да видим обаче как ще успеем да се справим сега с нашата значително по бюджетна машина.  

Първо, естествено сложих настройките на абсолютния максимум. Изиграх няколко последователни игри на двете карти.

 

 

Изводите, които направих с помощта на FRAPS са че, играта вървеше с средно около 37 fps. Максимално достигаше до около 70, но понякога падаше до към 20. Цялостното ми усещане, докато играех не беше много добро, ето защо реших да пробвам как ще се държи с препоръчителните настройки на NVIDIA GeForce experience. Може да видите някои неща са настроени на медиум други са намалели направо на Low.

 

 

Сега вече играта се движеше със средно 66 FPS достигайки максимални 101 и минимални 33. Това вече е нещо съвсем различно играта се играеше плавно без да създава неприятно усещане за насичане.

 

 

Смятам, че въпреки намалените графични настройки не се усеща драстично спадане в качеството на картината.  Общата ми оценка е, че с правилните настройки съм доволен от начина, по който играта вървеше на нашата конфигурация.

Друго заглавие, което не сме изпробвали на GTX 1050Ti е Project cars 2. Въпросната игра я използвах в предните няколко клипа и смятам да продължавам и за напред.  Отново тествах при максимални настройки на слънце и дъжд, защото както знаете натоварването е различно при различните климатични ефекти.

 

 

При слънчево време  постигнахме среден резултат от 66 FPS, докато при дъжд кадрите в секунда спаднаха на 37. Също като при Battlegrounds тук може да използвате леко намалени настройки, за да постигнете по-стабилни кадри за секунда.

 

 

Продължаваме нататък с традиционните бенчмаркове и първи сред тях е Unigine Superposition. Тук на High настройки получихме резултат от 3745 точки при достигната температура от 71°С.

 

 

Този тест значително затрудни нашата машина, защото виждате, че средните кадри за секунда са се държали около 28. Реших да отида до карай, като пусна и бенчмаркът на Extreme присет.

 

 

Там определено нещата не се получаваха. Изкарахме само 1277 точки при среден FPS около 10.

Пуснах и по-стария бенчмарк на Unigine - Heaven. Той понесе значително по-добре на машината ни.

 

 

Може да видите резултатите - 1399 точки, при 55 среден FPS.

Следващият бенчмарк, който използваме е този на GTA 5. На максимални настройки средният FPS беше под 30 кадъра за секунда.

 

 

На различните сцени той беше съответно 26 24 28 29 и пак 29. Следователно ако искаме да играем на стабилни 30 и особено на стабилни 60 кадъра за секунда, ще ни е нужно значително да намалим част от настройките. Все пак това не бива да ни учудва, GTA 5 известна със своите високи системни изисквания.

Друго заглавие с високи системни изисквания е добре познатата Rise of the Tomb Raider. Да видим как машината ни ще се справи.

 

 

Отново при абсолютно максимални настройки получихме доста нисък overall резултат от около 20 FPS. И тук ще се наложи да намалим част от настройките, ако искаме да играем играта нормално.

И накрая Просто не може да не тестваме CS GO. Естествено при максимални настройки постигнахме големи резултати,  среден fps от 165 минимален 99 и максимален 247.

 

 

Определено с тази конфигурация няма да имате проблем в играенето на CS GO, както и някои други от по-леките игри.

Ами това е хора, резултатите от обстойното тестване на гейм конфигурацията на разумна цена. Както виждате няма игра, която да не може да бъде играна. Някои от най-тежките три пъти “А” заглавия естествено не могат да бъдат играни на абсолютния максимум, но бих казал, че с не много значителни намаления в настройките ще може спокойно да ги цъкате.

Надявам се, че наистина съм успял да помогна на всички от вас, които се мъчат в този момент да си съберат геймърска конфигурация от порядъка на 1200-1300лв. За момента това е най-разумният избор. Разбира се нещата могат да се променят, очакваме в някакъв момент да излязат по-евтините дъна за кофи лейк процесорите, очакваме ново поколение пентиуми и т.н. Но към днешна дата това е конфигурацията, която аз бих препоръчал.

Ако искате да сте в течение с най-актуалния хардуер, не спирайте да следите блогът на Йон Компютърс, където ще продължаваме да тестваме конфигурации и периферия, така че да можете да направите информиран избор.