Тест/бенчмарк на PUBG конфигурацията | i5 8400 и GTX 1060 6GB
Тест/бенчмарк на PUBG конфигурацията | i5 8400 и GTX 1060 6GB

Тест/бенчмарк на PUBG конфигурацията | i5 8400 и GTX 1060 6GB

Feb 14, 2018 Home , Андро влог

Здравейте, хора, в тази статия ще споделя с Вас резултатите от теста на конфигурацията, която сглобихме миналия път. Както може би си спомняте това беше геймкомпютър специално посветен на играта Player Unknown’s Battlegorounds.     

И така знам, че традиционно започвам с бенчмарковете, но този път ще направя изключение и директно ще Ви покажа как точно играта Player Unknown’s Battlegorounds вървеше на компютъра. Резолюцията, на която тестваме е Full HD 1920x1080p.

 

Тест на PUGB с видео карта GTX1050Ti

 

В първия тест сложих всички настройки на абсолютния максимум. Това, което получих като резултати от FRAPS беше среден FPS от 58, с минимални кадри за секунда стигащи до 47 и максимални отчетени на 71. Честно казано, докато играх не усетих някакво по-сериозно насичане и общо взето играта си вървеше напълно гладко и мога да кажа, че спокойно се играе на тези настройки. Ако все пак искате да се подсигурите със средно над 60 кадъра за секунда, можете да използвате оптималните настройки препоръчани от Nvidia GeForce Experience. Всъщност те не са много по-различни само Post-Processing е намален от Ultra на High, а пък текстурите и ефектите са намалени от Ultra на Medium. Всичко останало си е на Ultra.

Използвайки тези настройки, аз отново се впуснах в играта. Видима разлика в качеството нямаше, но когато видях резултата от бенчмаркването с FRAPS, останах по-доволен. Сега вече имахме среден FPS от 74, което е повече от добре. Минималните кадри за секунда бяха отчетени на 37, което е странно, защото при предишния тест бяха на 47, а максималните кадри достигнаха 97.

Следващият тест, който на мен лично ми е много любопитен е бенчмаркването на процесора със Cinebench. Както знаете нашата конфигурация e с новото поколение процесори на intel coffee lake и по-конкретно core i5 8400. Интересно как този първи по рода си 6-ядрен core i5 процесор ще се представи.

 

 

При мултикор пърформанс  получихме резултат от 975. За да поставим този резултат в някакъв контекст ще кажа, че той се намира някъде по средата между ryzen 5 1500x на AMD чийто резултат беше 812 и Райзен 1600x, чиито резултат вече беше доста по-голям 1226. Имайте предвид че ryzen 5 1500x е с четири физически ядра и осем логически, a ryzen 1600x e с 6 физически ядра, също като нашата i5-ца, но с общо 12 логически ядра.

Като цена, core i5 8400 се намира между двата процесора на AMD,  около 400 лв. Но нека видим и резултатите за single core performance. Тук получихме с 172 точки. Вероятно никога няма да учудя като кажа ,че този резултат превъзхожда и двата споменати вече процесора на AMD. При 1500 X получихме 155 точки,  а при 1600x  – 161 съответно.

След като уточнихме резултатите от този доста съществен тест, е време да продължим с традиционните бенчмаркове, които засягат по-скоро нашата видео карта GTX 1060 6 гигабайта на Аsus.

Първият ми синтетичен тест е Unigine Superposition. На High настройки получихме резултат от 6315 точки, достигайки максимална температура на видеокартата от 76°С. 

 

 

След това реших да тествено Xtreme настройки и получихме резултат от 2214 точки при 75°С температура на видеокартата. Както често пъти се получава при екстрийм теста температурата е по-ниска отколкото при high.

 

 

За да спазим традицията тестове и на Unigine Heaven по-стари бенчмарк на Unigine.

 

 

Тук получихме значително по-висок резултат от 2475 точки при среден fps от 98 минимален 31 и максимален от 167 fps.

И какво би било едно тестване на конфигурация без нашата любима кака Лара.

 

 

Пуснах бенчмаркът на Rise of the Tomb Raider естествено на максимални настройки. Можете да видите резултата:

 

 

Доста добре, но все пак около 36 среден  fps. Ако искаме да върви със стабилни 60 fps, ще се наложи да намалим леко настройките. Все пак нека не забравяме че Rise of the Tomb Raider изпотяват дори най-силните конфигурации.

Продължаваме нататък с една друга класика на бенчмаркването, а именно GTA V.

 

 

На максимални настройки и тук получихме среден FPS под 60 кадъра за секунда. На различните сцени той беше съответно: 47, 42, 48, 51, 50. Отново нищо учудващо тук.

Тествах още две игри с помощта на fraps. Първата е Project Cars 2. Както знаете тук има голяма разлика при какви климатични условия се провеждат теста, защото когато е слънчево натоварването е значително по-малко в сравнение с дъждовно време.

 

 

Първия тест при слънчево време получихме резултати от средно 86 fps при максимални 105, а минимални 69, тоест стабилно над 60 fps. Съвсем друго обаче беше положението когато тествахме същата писта със същата кола при проливен дъжд.

 

 

Този път средният fts беше 54 максималният 65-а минималният едва 46. С две думи падаме значително под стабилни 60 кадъра за секунда. Естествено това не означава, че не може да играете играта. Тук говорим за абсолютно максимални настройки, съвсем лесно може да намалите част от екстрите, без това да се усети значително и тогава ще може да играете спокойно без да се притеснявате.

Последната игра, която тествах беше само, за да не ме питате: „Защо не тества CS GO“.

 

 

Тествахме на картата Nuke. Естествено на максимални настройки. Получих резултати от 245 средно FPS, при максимални 285 и минимални 168.

Ами това е хора, подробните тестове, които направих на специалната Player Unknown’s Battlegrounds конфигурация. Също така това беше първото ми тестване и на най-новите Intel Core i5 8400 от поколението Coffee lake. Специално карта GTX 1060 сме я тествали и друг път така, че  нямаше големи изненади. Надявам се статията да ви е харесала и да е било полезно за вас. Ако е така не забравяйте да следите блога, където редовно публикуваме най-актуални новини и тестове свързани със света на хардуера.